Wirtualny spacer Facebook Instgram Polski English Deutsch Swedish
Business Faltom Hotel Gdynia
NAJNIŻSZA CENA-REZERWACJA ON-LINE
Poznaj Trójmiasto

Poznaj Trójmiasto


Pobyt w naszym hotelu to możliwość poznania Trójmiasta i okolic. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia kilku ważnych miejsc, które urozmaicą wypoczynek.

RUMIA / REDA

Dzień 1 - Jeśli mają Państwo zaległości w repertuarze kinowym, można to teraz nadrobić. A po filmie proponujemy odwiedziny JumpCity - świetna zabawa dla młodszych i starszych. Tuż obok znajduje się Park Powrotu do Przeszłości  - miejsce na spacer i okazja na cofnięcie się w czasie - dzieci będą zachwycone.

Multikino w Centrum Handlowym Galeria Rumia, ul. Sobieskiego 14 A - 2 km od Hotelu

   


JumpCity w Centrum Handlowym Auchan, Rumia, ul. Grunwaldzka 108


Lemur Park - Rumia, ul. Kosynierów 74b, latem

Znalezione obrazy dla zapytania lemur park rumia

              

Dzień 2 - O tej atrakcji nie można zapomnieć i najlepiej przeznaczyć na nią cały dzień  - kąpiel z rekinami tylko tam - Aquapark Reda. A po świetnej zabawie wypoczynek w Papugarni w tym samym budynku.


Aquapark z rekinami - Reda, ul. Morska 5, 6,4 km od hotelu
- jeden z największych w polsce, jedyny z rekinami   www.aquaparkreda.pl

   


Papugarnia - Reda, ul. Morska 5, budynek Aquaparku, 6,4 km od hotelu

Dzień 3 - Tym razem zapraszamy do Gdyni - jeśli wybiorą Państwo Eksperyment - tu również należy poświęcić dużo czasu. Zabawa dla dzieci, ale także dla dorosłych gwarantowana. 

GDYNIA

Centrum Ekperyment to niezapomniane godziny zabawy dla młodych i starszych odkrywców.
Możliwość kupienia biletu on-line:
www.experyment.gdynia.pl

 


Dzień 4 - Pozostajemy w Gdyni - spacer Skwerem do gdyńskiego Oceanarium  - tam z pewnością należy poszukać rybkę Nemo. Po drodze do Oceanarium będa mieli okazję Państwo podziwiać okręty i statki czekające na zwiedzających. A na deser propoujemy wjazd kolejką na Kamienną Górę

Oceanarium z ponad 1500 gatunkami zwierząt, rozmieszczonych w 68 różnych ekspozycjach.
Eksponaty obejmują życie morskie z całego świata, jak Australii czy Amazonii.

   


Skwer Kościuszki to reprezentatywne miejsce Gdyni na skrzyżowaniu ulicy Świętojańskiej i 10 Lutego.
Skwer jest najbardziej charakterystycznym miejscem w tej części miasta, w połowie znajduje się fontanna.
Zapraszamy do spacerów Bulwarem Nadmorskim, biegnącym brzegiem morza.

     


Okręt Wojenny Błyskawica - statek muzeum o bogatej historii.
Dar Pomorza - Centralne Muzeum Morskie gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z żeglugą, okrętownictwem, rybołówstwem.
Muzeum Marynarki Wojennej - muzeum pod „gołym niebem” - helikoptery, armaty, torpedy.
Muzeum Miasta Gdynia gromadzi i przechowuje zabytki od czasów najdawniejszych do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia budowy nowoczesnego portu i miasta w okresie II Rzeczypospolitej.

   


Kolejka na Kamienną Górę w Gdyni
Kamienna Góra to wzniesienie o wysokości 52 m. z przepięknym widokiem na port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską.
Na jeden z najlepszych punktów widokowych w Gdyni można szybko i łatwo wjechać kolejką. Podróż trwa zaledwie 2 minuty.
Dolna stacja kolejki znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, tuż obok nowo powstałego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wagonik pokonuje trasę długości 96 m i zatrzymuje się bardzo blisko tarasu widokowego. Kolejka może zabrać jednorazowo 12 pasażerów stojących lub 8 siedzących. Wagonik przystosowany jest też do potrzeb osób na wózkach.
Kolejka czynna jest przez cały rok. Od poniedziałku do piątku między 10.00 a 20.00, a w soboty i niedzielę do 22.00.
Przejazd kolejką jest bezpłatny.

   

Dzień 5 - Czas na spacer po Sopocie - koniecznym punktem wycieczki jest Molo. Aby zaoszczędzić sobie czasu na poszukiwanie miejsc parkingowych proponujemy dojazd Szybką Koleją Miejską - Recepcja pomoże Państwu i przekaże informacje o godzinach odjazdu pociągu.


SOPOT

Molo w Sopocie jest najdłuższym, drewnianym molo, ma 511,50 m długości, w tym 458 m nad Zatoką Gdańską.

   
Krzywy dom                                             Molo                                                 Aquapark Sopot

Dzień 6 - Gdańsk to kolejne proponowane miejsce do spędzenia czasu wolnego. Niezapomniane Stare Miasto lub wycieczka do Oliwskiego Zoo - aby skorzystać z obu atrakcji proponujemy rozłożyć zwiedzanie na dwa dni.

GDAŃSK

Zoo w Gdańsku Oliwie, jedno z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. To atrakcyjne miejsce rekreacji i edukacji,
jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów każdego roku.

   


Stare Miasto w Gdańsku

Uchodzi za jedno z najpiękniejszych w Europie, a nawet na świecie. Posiada na swoim terenie liczne zabytki. Stoi tu wiele pięknych kościołów, m.in. kościół Św.Katarzyny (najstarszy; wybudowany w latach 1227-1239; po 1945 roku został w całości odrestaurowany), Św. Jakuba, Św. Brygidy czy Św. Bartłomieja. Inną ciekawą zabytkową budowlą jest Ratusz Starego Miasta. Budowano go ponad 100 lat (od 1379 do 1492 roku). Posiada 80-metrową wieżą, na której stoi metalowy, złocony posąg króla Zygmunta Augusta. Obecnie mieści się tu Muzeum Historyczne Miasta Gdańska z Wielką Salą Rady oraz Salą Czerwoną, stanowiącą jedno z najbogatszych nowożytnych wnętrz ratuszowych. Warto również zobaczyć Fontannę Neptuna na Długim Targu oraz zwiedzić Mały Młyn i Wielki Młyn, które zostały wybudowane przez Krzyżaków w połowie XIV wieku na kanale Raduni oraz Spichlerz. Na gdańskiej starówce znajdziemy także pomniki: Obrońców Poczty Polskiej oraz króla Jana III Sobieskiego. To tylko część atrakcji turystycznych Starówki w Gdańsku.

 

Warte odwiedzenia są także oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, czyli:
Spichlerze na Ołowiance, statek "Sołdek”, Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej, który jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce.

 

Dzień 7 - Wciąż nie zapominamy o naszych najmłodszych. Może park linowy? lub spokojniej - Park Miniatur i Gigantów, a także farma Strusi? - czekają na Państwa !!

OKOLICE TRÓJMIASTO


Kaszubski Park Miniatur - Mirachowo - Strysza Buda koło Kartuz.
W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Park oprócz walorów estetycznych pełni rolę edukacyjną. www.kaszubskiparkminiatur.pl

   

Kaszubski Park Gigantów - Strysza Buda koło Kartuz.
Można tu zobaczyć wielkie przedmioty, owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster truck, prawdziwy samolot o długości 40 m., kącik najmłodszych z kulkolandią, potężne ptaki i wiele innych. www.parkgigantow.pl

   


Farma Strusi Kniewo

To miejsce wypoczynku dla dużych i małych. Tutaj spotkasz się oko w oko ze strusiem afrykańskim - największym ptakiem na ziemi. Strusia Farma to również: - inne zwierzaki, które można nakarmić i pogłaskać, - restauracyjka, w której spróbujesz strusiego udka i ogromnej jajecznicy ze strusiego jaja, - sklepik ze strusimi pamiątkami, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, strefy piknikowe z ogniskiem. www.strusie-kniewo.com

   

Dzień 8 - Czas na wycieczkę w drugą stronę - Kierunek Hel. Przejazd przez Półwysep Helski i pokaz fok  - niezapomniane wrażenia. Można wybrac się samochodem, ale także statkiem z Centrum Gdyni.

Fokarium Hel  www.fokarium.pl

   

To tylko niektóre proponowane atrakcje, które z pewnością umilą Państwu czas.
Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku

 
 


Faltom Business Polecany
Faltom na Bookingu
Faltom na Bookingu
KONTAKT